Zoufalý zloděj
Krátce po 7 hodině ranní 29. 8. 2013, odcizil ze zahrady domu v obci Veřovice doposud neznámý zloděj čtyřkolku. Dvakrát s ní havaroval a nakonec utekl. Doposud neznámý zloděj se snažil odcizit čtyřkolku spojením drátů zapalování. To se mu podařilo. Při vší smůle s ní dvakrát havaroval. Krátce poté co s ní ujížděl, nezvládl řízení a v obci Bordovice sjel do příkopu. Tady naboural plot rodinného domu. Znovu ji vytlačil na cestu a ujížděl dál. Po pár metrech zase boural do plotu zahrady. Zřejmě již zoufalý jí na místě zanechala a z místa nehody utekl. Majitel si na místě nehody poškozený motocykl převzal a odvezl. Předběžně odhadl vzniklou škodu na 60 tisíc korun. Událost vyšetřují dopravní policisté jako dopravní nehodu společně s frenštátskými policisty také jako přečin neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci.
Opilí mají štěstí
Opravdové štěstí měl 29. srpna 2013 krátce po 21hodině 24letý řidič. S více jak třemi promile alkoholu havaroval do železného zábradlí u silnice v Lubojatech. Trest zákaz řízení udělený Okresním soudem v Novém Jičíně nebere vážně. Vědom si toho, že nesmí auto řídit, až do roku 2016 mu nezabránil v tom aby opilý usedl za volant. V obci Lubojaty požíval alkoholické nápoje. S více jak třemi promile alkoholu usedl krátce po deváté hodině večerní za volant a vydal se na cestu domů. Ve směru na obec Lhotka však nezvládl řízení. Při průjezdu levotočivou zatáčkou najel na krajnici, dostal smyk a následně havaroval do zábradlí. Přivolaní policisté u něj dechovou zkouškou zjistili více jak 3 promile alkoholu. Dopravní nehodu přečkal bez vážného zranění. Nicméně náraz hlavou do čelního skla vozidla jej asi bolel. Nyní se bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Pil s mladistvým
Z podávání alkoholu dítěti je podezřelý 36letý muž z Kopřivnice. Ten měl nabídnout a společně s mladistvým konzumovat alkoholické nápoje v Kopřivnici. Policisté při jejich kontrole zjistili, že je po mladistvém vyhlášeno pátrání. Mladistvý tak skončil na protialkoholní záchytné stanici do doby vystřízlivění. Následující den byl předán domů.
Ukradl kolo
Oderští policisté kontrolovali 29. srpna ve dvě hodiny v noci cyklistu. V podnapilém stavu jim nebyl schopen vysvětlit, odkud kolo má. Doznal se, že není jeho a že jej odcizil. V ranních hodinách pak policisté zjistili, že krátce před kontrolou odcizil uvedené kolo ze zahrady rodinného domu na ulici Kostelní v Odrách. Majiteli si své kolo cení na 15 tisíc korun a tak byl rád, že mu jej policisté našli a vrátili. Svým jednáním se tak podezřelý 39letý muž z Oder dopustil přečinu krádež.
Zapůjčený mobil prodal v zastavárně
NOVOJIČÍNSKO – Z přečinu krádeže je podezřelý třiadvacetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Ten v zastavárně prodal mobilní telefon Sony Xperia, který získal neoprávněně. Někdy v druhé polovině srpna ve Frenštátě pod Radhoštěm požádal šestnáctiletého mladíka, aby mu zapůjčil svůj mobilní telefon. Ten jeho požadavku vyhověl a mobil mu na chvíli půjčil. Místo jeho vrácení podezřelý i s telefonem z místa ujel na jízdním kole. Druhý den telefon prodal v zastavárně ve Frenštátě pod Radhoštěm. Za mobil, který si majitel cenil na čtyři tisíce korun, dostal v zastavárně minimální hodnotu a utržené peníze použil pro svou potřebu. Policisté odcizený mobil zajistili, případem se nadále zabývají a prošetřují další podrobnosti. Další případ krádeže mobilního telefonu prošetřují policisté v Bílovci. Zde mělo dojít ke krádeži telefonu Sonny Ericcson před jednou z místních restaurací během víkendové taneční zábavy. Mladý majitel si před restaurací svítil mobilem na zem, kde hledal dioptrické brýle. Toho využil neznámý pachatel a mobil mu sebral. Způsobena škoda činí dva a půl tisíce korun.
Cyklista přišel o kolo za 40 tisíc
K další krádeži jízdního kola za 40 tisíc korun došlo ve středu 28.8.2013 v době od 15:30 do 16:00 hodin v Kopřivnici na ulici Masarykovo náměstí před hlavním vchodem do objektu zimního stadionu. Neznámý pachatel po přestřižení lankového zámku se zmocnil pánského horského jízdního kola SUPERIOR, které bylo uzamknuto k zábradlí. Škoda byla způsobena 22letému majiteli z Kopřivnice.
Poškození zaparkovaného autobusu
V noci na 29. srpna došlo v Odrách na ulici Vítkovská k poškození zaparkovaného autobusu. Neznámý vandal zde v areálu firmy rozbil pravou boční skleněnou výplň okna na odstaveném autobusu SOR. Do samotného autobusu vniknuto nebylo. Neznámý pachatel se dopustil přečinu poškození cizí věci a svým jednáním způsobil škodu poškozením ve výši 8 tisíc korun.
Methanol číhal ve sklepě
Necelých 700 litrů vraždícího methanolu, to je záchyt moravskoslezských celníků a policie. V měsíci srpnu se občan z Rychvaldu dostavil na oddělení policie v Karviné, kde příslušníkům předal láhev „nějakého“ alkoholu a to včetně výsledků z Krajské hygienické stanice. Závěr z laboratoře hygieny byl jednoznačný: lihovina obsahovala smrtící methanol. Občan na policii sdělil, že láhev s alkoholem obdržel od známé s tím, aby zajistil provedení laboratorní zkoušky na obsah tekutiny v lahvi. Paní totiž při úklidu rodinného domu po zemřelém majiteli objevila ve sklepních prostorách různé kanystry a barely s neznámou látkou. Nejednalo se o jednu láhev, ale celkem o 665 litrů čiré tekutiny se zápachem po lihu. Případ si převzali moravskoslezští celníci s tím, že veškeré lihoviny zajistili a odebrali vzorky, které ihned převezli do Celně technické laboratoře v Ostravě. Jelikož se jednalo o vysoce toxickou látku, která byla navíc umístěna ve sklepních prostorách a v různých nádobách, byli s ohledem na zajištění bezpečnosti přivoláni příslušníci Hasičského záchranného sboru pro Moravskoslezský kraj. Ti tekutinu odborným způsobem odsáli do jiných přenositelných nádob a převezli do střeženého skladu celního úřadu. Výsledek testů Celně technické laboratoře v Ostravě byl katastrofální, neboť se jednalo o čistý methanol. Vzhledem k tomu, že to není výrobek zatížený spotřební daní, ale jed, byl celý případ pro nepříslušnost předán Policii České republiky k dalšímu šetření. Celní správa, ale i ostatní státní orgány, apeluje na občany a veřejnost, aby se vyvarovali konzumaci alkoholu nejasného původu z nejistých zdrojů.
Léky s obsahem pseudoefedrinu do Českého Těšína nedorazily
Celkem 1 820 tablet značky CIRRUS s obsahem pseudoefedrinu našli v osobním vozidle moravskoslezští celníci. V pondělí 26. 8., ve večerních hodinách, hlídka ostravského mobilního dohledu prováděla rutinní kontrolu vozidel v prostoru bývalého hraničního přechodu Chotěbuz. Celníci si ke kontrole vytipovali osobní vozidlo značky Citroen české imatrikulace, které přijíždělo z Polska a jelo podezřele blízko za nákladním autem. Řidička ve věku 29 let cestovala sama a po zastavení umožnila členům hlídky provést namátkovou kontrolu vozidla a zavazadlového prostoru. Ti za sedadlem spolujezdce našli černou tašku s větším obsahem krabiček s nápisem CIRRUS. Celníci řidičku vyzvali k vjetí do kontrolní haly, kde bylo vozidlo důkladně prohledáno. V tašce bylo celkem 130 krabiček po 14 kusech léku CIRRUS, tudíž 1 820 tablet. (Jedná se o léky s obsahem pseudoefedrinu, které slouží k výrobě pervitinu. V Polsku jsou snadno dostupné, a proto dochází v rámci republiky k nárůstu pašování těchto a podobných léků). Kontrolovaná osoba se snažila několikrát vložit baterii do mobilního telefonu, což jí celníci neumožnili. V bundě měla doklad o nákupu 3 200 polských zlotých, které zakoupila téhož dne ve směnárně Skočow (Polsko). Řidička dále vypověděla, že léky nejsou její a o převoz ji požádal neznámý polský občan v Bielsko – Biale, který ji oslovil při odjezdu z nákupního střediska. Léky měla předat opět neznámému občanovi z Polska za poplatek 200 zlotých. K této transakci mělo dojít v Českém Těšíně u obchodního centra. Celníci prostor monitorovali, ale žádný podezřelý občan se tam neobjevil. Vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kdy pachateli hrozí odnětí svobody až na pět let. Případ byl předán Celní protidrogové jednotce a je nadále v šetření.
Lešení postavené u domu v centru Příbora, využil neznámý zloděj.
V době z neděle na pondělí 26. srpna vylezl neznámý pachatel v Příboře na Náměstí S. Freuda po žebříku na lešení, které bylo postavené u opravovaného domu. Následně z lešení vytlačil uzamčené balkónové dveře, vnikl do bytu a ze skříně v pokoji odcizil uloženou finanční hotovost. Jednalo se o téměř deset tisíc korun. Příborští policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody.
K pekárně přijel na jízdním kole, domů musel pěšky
Pouhé tři minuty stačily neznámému pachateli ke krádeži odstaveného jízdního kola u pekárny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ke krádeži došlo v úterý 27. srpna okolo osmé hodiny ranní na ulici Dolní. Zloděj se zmocnil horského jízdního kola Merida za patnáct tisíc korun. Frenštátští policisté po pachateli a odcizeném kole intenzivně pátrají.
Poškození výlohy v Kopřivnici
Neznámý vandal poškodil v noci na 27. srpna letošního roku výlohu prodejny v Kopřivnici. Vandal poškodil výlohu s bezpečnostní fólií prodejny s tabákovými výrobky o velikosti 220 krát 250 centimetrů, kdy na této způsobil praskliny přes celou plochu. Způsobena škoda poškozením se vyšplhala na částku sedm tisíc korun. Kopřivničtí policisté po pachateli přečinu poškození cizí věci usilovně pátrají.
Ukradl pivní sud
Novojičínským policistům se v těchto dnech podařilo objasnit krádež vloupání do jedné z novojičínských restaurací. K vloupání došlo na konci července letošního roku. Tehdy neznámý pachatel vnikl po vypáčení okna do sklepního prostoru restaurace, ze které odcizil prázdný hliníkový pivního sudu o objemu 50 litrů. Celková škoda odcizením a poškozením byla majitelem restaurace vyčíslena na téměř tři tisíce korun. Jako pachatel skutku byl v těchto dnech zjištěn sedmadvacetiletý muž z Nového Jičína, který se k činu doznal. Policistům uvedl, že odcizený pivní sud prodal náhodné osobě za částku tři sta korun a utržené peníze použil pro vlastní potřebu. Mladý muž se nyní bude zodpovídat z přečinu krádeže.
Zloděj sportovec
Škodu za čtyřicet tisíc korun způsobil neznámý pachatel poškozené organizaci v Kopřivnici. Zloděj v noci na 27. srpna násilím vnikl do kanceláře házenkářského klubu na ulici Sportovní, ze které odcizil sportovní oblečení, boty, cukrovinky a peníze. Lapka si z objektu například odnesl několik kusů triček s krátkým rukávem, ponožky Adidas, sálovou obuv téže značky a další věci.
Černý odběr elektřiny
Další případ neoprávněného odběru elektrické energie prošetřují novojičínští policisté. V jedné obci u Nového Jičína se měli majitelé rodinného domku neoprávněně připojit k distribuční síti přívodu elektrického proudu ve společné rozvodné skříni v domě. V době od června do konce srpna tak neoprávněně odebírali energii a poškozené společnosti tak způsobili škodu, která zjevně překročí částku pět tisíc korun.
Ukradl jízdní kolo
Pro krádež jízdního kola z areálu podnikatelské zóny v Mošnově prověřují příborští policisté 41letého zloděje. Pánské jízdní kolo zn. Santor za 15 tisíc korun měl odcizit 41letý zloděj z kolárny podniku na začátku měsíce srpna. K jeho odhalení napomohl kamerový systém. Vyhodnocením záběrů se podařilo muže ztotožnit. Ačkoli zprvu zapíral, nakonec se doznal a kolo vydal vyšetřujícím policistům. Majitel se tak může těšit, že mu bude vráceno. Podezřelý je prověřován ze spáchání přečinu krádež. Zda zůstane nadále zaměstnancem firmy, si rozhodne samotné vedení společnosti.
Pervitin
Z podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy je vyšetřován 20letý muž z Novojičínska. Ten měl v průběhu prázdnin opakovaně nabídnout a prodat 18letému mladíkovi pervitin. Mladík si jej aplikoval do těla vdechnutím. Případ nadále vyšetřují kriminalisté z oddělení toxi.
Uviděl kačenu, poslední řidička bourala
Z důvodu přejeté kačeny na silnici bourala 36letá řidička do vozidla. Nedodržela dostatečnou vzdálenost od vpředu zastavujícího auta a narazila do něj. To bylo odhozeno na zadní část již stojícího automobilu. Dopravní nehoda se stala v sobotu 24. srpna po 14hodině na sinici v obci Lubina. Klasická řetězová dopravní nehoda způsobená nedodržením bezpečné vzdálenosti skončila škodou na vozidlech a lékařským vyšetřením převáženého dítěte v autosedačce. První řidička zastavila za vozidlem, které zastavovalo z důvodu přejetého opeřence. Další řidič zastavil a následně do něj narazilo vozidlo poslední, které jej odhodilo do vpředu stojícího. K vážnému zranění osob nedošlo, pouze převážené dítě z důvodu možného zranění bylo převezeno k lékařskému vyšetření. Předběžná škoda na vozidlech dosahuje několika tisíc korun.
Odmítl zastavit, skončil v poutech
Uháněl po zadním kole motocyklu ulicí Ostravskou v Bílovci. V pátek 23.8.2013 před sedmou hodinou večerní jej zastavovali policisté. Na jednoho z nich najel a snažil se ujet. Žádný z policistů nebyl při tomto agresivním jednání zraněn. Naopak samotný řidič skončil na zemi s pouty na rukou. Jelikož nereflektoval na výzvy k zastavení a ohrožoval policisty pro výkon povolání, použili policisté donucovacích prostředků. Ve výslechu 24letý řidič uvedl, že si byl vědom, že měl zastavit, ale záměrně tak neudělal. Jeho crossová motorka nemá přidělenou registrační značku. Nyní se bude zodpovídat z podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě.
Grafika za dvanáct
Objednanou grafickou kartu za 12tisíc korun zájemce nedostal. Když si příjemce balík rozbalil, tak uvnitř našel pouze dvě plastové láhve s neznámou tekutinou. Byl podveden nepoctivým prodejcem, který inzeroval prodej grafické karty na veřejně přístupném prodejním internetovém serveru. Nyní policisté prověřují z podaného trestního oznámení údaje k prodejci, který je podezřelý ze spáchání přečinu podvodu.
Tři zranění
Z doposud nezjištěných příčin skončila 36letá řidička Škody Felicie ve stromě. Vozidlo je na odpis a všichni skončili v nemocnici. V katastru obce Spálov nezvládla 36letá řidička jízdu osobním vozidlem. V sobotu 24. srpna při průjezdu pravotočivou zatáčkou sjela mimo vozovku a následně čelně narazila do stromu. Co bylo příčinou nehody je ve stádiu zjišťování. Nicméně vozidlo je na odpis a další spolujezdci, muž a žena skončili také v rukou lékařů.
Osmý lidský život vyhasl na novojičínských silnicích
V průběhu dne 21. srpna vyšetřovali novojičínští dopravní policisté dvě nehody motorkářů. Jedna dopadla tragicky druhá s těžkým zraněním. První tragickou dopravní nehodu vyšetřují policisté s podezřením ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Dopravní nehoda se stala na silnici I třídy v katastru obce Bílov. Účastníky byla 20letá řidička osobního automobilu a 37letý motocyklista, který na následky nehody zemřel. Samotné okolnosti průběhu nehody se nadále vyšetřují. Policisté na místě nehody zajistili „brzdné stopy“, pořídili fotodokumentaci a výslechy svědků. Alkohol u řidičky nebyl zjištěn. Samotný rozpůlený motocykl byl policisty zajištěn.
Účastníkem druhé dopravní nehody byl 17letý „neřidič“ motocyklu Simson. Ten v podvečerních hodinách usedl na motocykl a vydal se na silnici bez řidičského oprávnění. Osudnou se mu stala levotočivá zatáčka v obci Blahutovice. V tomto místě nezvládl řízení a havaroval do dopravního značení. Následným pádem si způsobil zranění s nutným lékařským ošetřením. Okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté s podezřením ze spáchání několika přestupků. Motocykl si převzal na místě majitel, který mu jej zapůjčil. Také on je podezřelý ze spáchání přestupku podle § 125c odst. 1, písm.k zák.č. 361/2000 Sb.
U obou dopravních nehod zasahoval složky IZS, včetně vrtulníku RZS.
Po nehodě utekl, policisté jej záhy vypátrali
Nadýchal přes jednu a půl promile alkoholu.
Mladého řidiče, který opilý boural v Ženklavě u Kopřivnice a z místa nehody utekl, policisté krátce po této kolizi nalezli v místě bydliště. K události došlo ve čtvrtek 15. srpna ve večerních hodinách poté, co podnapilý řidič osobního automobilu Opel Astra nepřizpůsobil rychlost jízdy a v ostré pravotočivé zatáčce přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem Škoda Octavia. Poté z místa utekl. Když jej policisté objevili v místě jeho současného pobytu, provedli u něj dechovou zkoušku. Ta nejprve prokázala v jeho dechu 1,69 a následně 1,53 promile alkoholu. Policisté 25letému řidiči ihned převezli k lékařskému vyšetření s následným odběrem krve, kterému se dobrovolně podrobil. Zranění se naštěstí nepotvrdilo ani u jednoho z účastníků nehody. Policisté zjistili, že mladý řidič má okresním soudem uložen trest zákazu řízení motorových vozidel na dobu 30 měsíců, který mu měl skončit až v prosinci letošního roku. Opilý šofér měl tedy zákaz řízení, takže se bude kromě řízení v opilosti zodpovídat také z maření úředního rozhodnutí, kde mu hrozí až tři roky vězení. Dopravní nehoda je stále v šetření novojičínských policistů.
Napadení v herně
Násilník v herně napadal hosty.
Z výtržnictví se bude zpovídat čtyřiadvacetiletý muž z Fulneku. V noci na 14. srpna totiž v jedné z fulneckých heren postupně napadl tři z jejich hostů. Násilník totiž v jedné z nonstop heren nejprve slovně napadal trojici mužů ve věku 35 až 42 let, kteří se nacházeli u hracích automatů. Poté je fyzicky napadl, kdy je převážně udeřil pěstmi do obličejů. V dalším jednání mu zabránili přivolaní policisté. Jako zázrakem se při tom nikomu nic nestalo. Případ nadále prošetřují fulnečtí policisté.
Dvě zlaté a jedna stříbrná
Kopřivnická policistka uspěla na světových hrách v Belfastu v Irsku, ze kterých si přivezla dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Šampionát Word Police & Fire Games se uskutečnil od 1. do 10. srpna letošního roku v Belfastu v Irsku. V 56 sportovních odvětvích soutěžilo více než 7 tisíc závodníků z více jak 60 zemí světa.
Jedním ze zástupců české výpravy byla také šestadvacetiletá policistka z Kopřivnice. Reprezentovala nejen sebe, ale také celou českou policii. Její úspěchy byly skvělé. Na plaveckých sprinterských tratích získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Nejen, že ve svých kategoriích vyhrála, ale vytvořila i své osobní rekordy.
Andrea Zátopková je policistkou od roku 2008. Dnem i nocí pomáhá slušným lidem v teritoriu obvodního oddělení Policie České republiky v Kopřivnici. Svůj volný čas věnuje svému příteli, tréninku, studiu a práci s mládeží v plaveckém oddíle v Kopřivnici.
Do Belfastu odjížděla ve skvělé formě. Svou náročnou roční fyzickou přípravu zúročila ziskem medailí. Ve dvou závodech na 50 metrů volným způsobem a 50 metrů znakem dosáhla na prvenství. V kategorii 100 metrů volným způsobem si doplavala pro stříbro. V závodu na 50 metrů motýlem skončila čtvrtá.
Plavat začala v sedmé třídě na základní škole, kdy se rozhodla pro triatlon. Její silnou disciplínou je plavání na 50 a 100 metrů volným způsobem. Nebrání se však také dlouhým tratím. Po úspěšném šampionátu se už nyní připravuje na další Evropské Policejní mistrovství v Ukrajině, které se uskuteční již v září letošního roku.
Mezi její další úspěchy patří účast na Policejním mistrovství Evropy v Avile ve Španělsku (2009). V letošním roce pak zisk tří zlatých medailí na Policejním mistrovství ČR v Mělníku a bronzu na 100 metrů volným způsobem na plaveckém Mistrovství ČR – Masters v Jihlavě.
„Atmosféra na závodech v Belfastu byla úžasná. Mezi závodníky panovala přátelská nálada, pořadatelé byli velmi ochotní a milí. Nejdříve jsem se trochu zalekla velikostí této akce, ale po prvním dnu závodů ze mě všechen stres spadl a hry jsem si užila. Velice mě zaujal zájem široké veřejnosti o závody, kdy tribuny na jednotlivých sportovištích byly prakticky plné diváků nejen z řad rodinných příslušníků a závodníků, ale i místních lidí, kteří se zájmem sledovali úsilí sportovců.
Určité plány do budoucna zatím nemám. Snad jen zaplavat na Ukrajině co možná nejlepší časy a poté se uvidí. V roce 2014 je ve hře pokus o nominaci na policejní mistrovství Evropy v triatlonu nebo na policejní mistrovství světa v plavání, čemu dám přednost zatím nevím “ – uvedla Andrea Zátopková.
Ukončil svůj život
V neděli 11. srpna krátce po 14 hodině vstoupil do kolejiště v Suchdole nad Odrou před jedoucí nákladní vlak 64letý muž. Srážce již nemohl strojvůdce zabránit. Způsobená zranění byla u muže neslučitelná se životem. V průběhu vyšetřování vše nasvědčovalo tomu, že muž svůj život chtěl ukončit dobrovolně, což bylo potvrzeno také dopisy na rozloučenou adresované rodinným příslušníkům. K události došlo na 232 km dvoukolejné tratě. V průběhu vyšetřování byla doprava svedena na jednu z nich. Ke zranění dalších osob nedošlo.
Alkohol a drogy
Hned několik řidičů si v průběhu víkendu nedalo pozor a řídilo pod vlivem omamných a psychotropních látek. Mezi ty nejvýraznější patří kontrolovaný 33letý muž, který byl pozitivní na drogy a další 40letý řidič s více jak třemi promile alkoholu v krvi. Prvního z nich kontrolovali policisté 12. srpna krátce po půlnoci. Během kontroly zjistili, že řídí auto pod vlivem amfetaminu, ačkoli má zákaz řízení až do roku 2014. Tento zákaz neakceptuje a nadále ohrožuje jak sebe tak i ostatní účastníky silničního provozu. Druhý opilý řidič ohrožoval lidi v na silnici z Bartošovic až do Kunína. Policisté jej kontrolovali ve vozidle Škoda Felicie v sobotu před devátou hodinou večerní. Dechovou zkouškou u něj zjistili více jak 3 promile alkoholu v krvi. Oba řidiči se dopustili protiprávního jednání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. První z nich také maření výkonu úředního rozhodnutí.
Poškozená auta
Jedno poškozené auto v Novém Jičíně další dvě v Kopřivnici a Štramberku. Dva pachatelé tohoto jednání jsou neznámí. Možného podezřelého pachatele ze Štramberku, kopřivničtí policisté prověřují. V průběhu víkendu vznikla majitelům osobních vozidel škoda v řádu desítek tisíc korun. Na ulici Máchova v Novém Jičíně poškodil pachatel auto Škoda Octavia. Po celém obvodu způsobil rýhu v laku za téměř 50 tisíc korun. V Kopřivnici na ulici Kadlčákova doposud neznámá osoba poškodila majitelce vozidla Renault Clio přední dveře. Také jí vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun. Z poškozeného vozidla Š Octavia ve Štramberku v části Bařiny je podezřelý 28letý muž. Majitelce auta poškodil pneumatiky i přední okno, čímž jí způsobil téměř 20 tisícovou škodu. Důvody jeho jednání jsou předmětem dalšího vyšetřování.
Dva pokusy o sebevraždu dvě smrtelné dopravní nehody se třemi zemřelými.
Prokleté pondělí (5.8.2013) začalo v jednu hodinu v noci, kdy příborští policisté nalezli v zaparkovaném vozidle v průmyslové zóně v Mošnově zmírajícího muže. Toho po rozbití okna dveří z vozidla vytáhli a předali přivolaným lékařům. V jednu hodinu odpoledne, vyjížděli dopravní policisté do obce Lichnov k dopravní nehodě, při které zemřeli manželé v seniorském věku. Řidič vozidla sjel mimo komunikaci a následně narazil do betonové vpusti. V osm hodin večer prověřovali další pokus sebevraždy, 50letého muže z Kujav na půdě domu. Naštěstí jej včas objevil jeho syn, který mu přivolal pomoc. Do příjezdu zdravotnické služby mu poskytoval první pomoc na základě informací operátorky tísňové linky. Poslední událostí byla další smrtelná dopravní nehoda 37letého muže v obci Petřvald. Z doposud nezjištěných příčin sjel se svým vozidlem mimo komunikaci tak nešťastně, že po několika metrech havaroval do stromu. Příčinu této smrtelné nehody nadále vyšetřují dopravní policisté.
Odstavené vozidlo v průmyslové zóně bylo pro policisty podezřelé. Když zjistili, že uvnitř hraje rádio, a uviděli ležícího muže na sedadle, začali jednat. Muž na výzvy policistů nereagoval. Uvnitř viděli několik rozbalených plátů léků a kus papíru s napsaným textem. Při svitu policejní baterky zjistili, že se muž dáví. A tak zareagovali rychle. Do vozidla se dostali oknem, muže z auta vytáhli a umístili do stabilizované polohy. Souběžně přivolali lékařskou pomoc. Z následného ohledání vozidla, nalezených léků a napsaného textu lze usoudit, že chtěl muž skoncovat se svým životem. Přesné okolnosti a příčina bude vyšetřujícím policistům známa až po zlepšení jeho zdravotního stavu.Okolnosti dvou dopravních nehod jsou nadále vyšetřovány. Přesnou příčinu určí až výsledky zdravotních pitev a výsledky ohledání vozidel. U prvního případu manželů je možné, že příčinou mohl být zdravotní stav řidiče.
Neznámá totožnost muže
Pátráme po totožnosti muže v červené čepici, který byl zachycen kamerovým systémem v prodejně potravin v Ostravě při manipulaci s odcizenou platební kartou. K samotnému odcizení platební karty mělo dojít v městě Příbor na ul. Štramberské v době mezi 15-16.červnem 2013. Jakékoli informace k totožnosti zachyceného muže poskytněte telefonicky na linku 158, nebo přímo na obvodní policejní oddělení v Příboře osobně či telefonicky (tel. 974 735751).

Poškozená vozidla
V noci na 1. srpna došlo ve Štramberku a Kopřivnici k poškození dvou osobních automobilů. Majitelům vozidel vznikla předběžná škoda v minimální výši 130 tisíc korun. To zda mají tyto dva případy shodného pachatele je věcí dalšího šetření. Majitel vozidla Volvo, zaparkoval své auto na ul. Obránců míru v Kopřivnici. Když k němu ráno přišel, zjistil, že má rozbité čelní sklo i světla a v laku na kapotě vyryté hanlivé nápisy. Druhý poškozený majitel vozidla zn. VW Passat, zaparkoval auto před domem ve Štramberku v části Bařiny. Jeho vozidlo mělo propíchnutá všechna kola, poškozenou přední masku, rozbitá světla a rýhy v laku karoserie. Pachatel si s sebou odnesl také registrační značky. Oba případy prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Informace k těmto událostem nám mohou případní svědci poskytnout telefonicky na linku 158 nebo 974 735 731.
Případy poškozených vozidel nejsou na Novojičínsku tak časté. V minulém období jsme přesto vyšetřovali případy, kdy se jednalo o vandalismus či řešení vzájemných neshod. Prověřovali jsme oznámení týkající se poškozeného vozidla se zaseknutou sekeru v kapotě, propíchané pneumatiky, poničenou karoserii pošlapáním, či nastříkanou PU pěnu v brzdovém systému předních kol. Škody u jednotlivých případů překračují desetitisíce korun. Takové jednání je doprovázeno hlukem, který upoutá pozornost svědků. Okamžitá informace policistům prostřednictvím telefonu může pomoci k zadržení pachatelů tohoto jednání, případně zabránění dalšímu poškození majetku. K objasnění těchto případů nám vždy pomohou informace od svědků události, záběry kamerových systémů či přímá výpověď poškozených s uvedením podezření na konkrétní osobu
Zloděj kola
Oznámení o krádeži přijali frenštátští policisté 30. června. Zloděj měl odcizit uzamčené dámské jízdní kolo zn. MAXBIKE ze společných prostor obytného domu na ul. Rožnovské ve Frenštátě pod Radhoštěm. Majitelce tak odcizením způsobil sedmitisícovou škodu. Pachatelem krádeže je 35letý muž z Frenštátu pod Radhoštěm, který se policistům pod tíhou důkazů ke krádeži doznal. Nicméně kolo již majitelce nevrátí, jelikož jej prodal. Policisté muže prověřují také z další majetkové trestné činnosti.
Řidič škodovky nedal motorkáři přednost
NOVOJIČÍNSKO – Další letošní nehoda motorkáře na Novojičínsku skončila jen lehkým zraněním. Nehoda se stala ve středu 31. července před polednem v Kopřivnici. Osmdesátiletý řidič vozidla Škoda 120 jel po vedlejší komunikaci ke křižovatce ulic Příčná a Obránců Míru. Při odbočování vlevo přehlédl a následně ohrozil jedoucí po hlavní silnici motocykl. Z důvodu vytvoření náhlé překážky, a aby nedošlo ke střetu, započal 42letý řidič motocyklu prudce brzdit a následně upadl na komunikaci. Pádem si způsobil poranění dolní končetiny. Na motocyklu došlo pádem na zem k poškození zpětného zrcátka, řidítek, stupačky, výfuku a plastové kapotáže u sedadla. Předběžná škoda byla majitelem motocyklu vyčíslena na deset tisíc korun. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen dechovou zkouškou.
Výzva svědkům nehody u Ráztoky v Trojanovicích
Novojičínští dopravní policisté přivítají informace od svědků dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 1. srpna okolo poledne u parkoviště v části Ráztoka v Trojanovicích. V tomto čase mělo dojít ke střetu motocyklu Yamaha YBR 125 a vozidla Volkswagen Jetta. Při střetu byl zraněn mladý (21) motocyklista, kterého převezla sanitka k ošetření do novojičínské nemocnice. Veškeré informace k nehodě přijmou policisté na lince 158 nebo přímo novojičínští dopravní policisté na tel. čísle 974 735 251.
Mladý motocyklista skončil ve svodidlech
V sobotu 27. července v 2.30 hodin došlo k havárii mladého řidiče motocyklu. Sedmnáctiletý motocyklista jel z centra Frenštátu pod Radhoštěm na Kopanou. Před pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost, přejel do protisměru a následně motocykl skončil zaklíněný ve svodidlech. Motocyklista po nárazu přeletěl přes motocykl i svodidla a zřítil se do koryta Lánského potoka, kde byl nalezen mužem, který přivolal záchranáře a policisty. Mladíka převezla sanitka do novojičínské nemocnice, kde byl hospitalizován a odebrán také vzorek krve na zjištění možné přítomnosti návykových látek. Případem se dále zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Novém Jičíně.
Opilý havaroval do rodinného domu
Krátce před pátou hodinou odpoledne v neděli 28. července došlo v Příboru k dopravní nehodě. Čtyřiadvacetiletý řidič jel s vozidlem Fiat po ulici Vrchlického. Při zatáčení vpravo nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Poté s vozidlem přejel do protisměru, kde narazil do stěny domu. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost alkoholu. Nejdříve nadýchal 1,79 promile alkoholu a následná zkouška měla hodnotu 1,74 promile alkoholu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal lékařské vyšetření. Ke zranění osob nedošlo. Policisté muži zakázali další jízdu a nyní je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Cyklistka narazila do vozidla
V pondělí 29. července krátce před třetí hodinou odpoledne v Novém Jičíně došlo k dopravní nehodě mezi cyklistou a osobním vozidlem. Čtyřiadvacetiletá cyklista jedoucí po chodníku ke garážím na ulici K archívu z dosud nezjištěných příčin nedala přednost jedoucímu osobnímu vozidlu a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěla mladá cyklista lehká zranění. Alkohol u řidiče vozidla a cyklisty byl vyloučen dechovou zkouškou. Předběžná škoda na vozidle a jízdním kole činí 15 tisíc korun.
Na křižovatce nedal přednost
Ve středu 31. července došlo na křižovatce silnice I/58 na obce Vlčovice a Tichá k dopravní nehodě, při které naštěstí nebyl nikdo zraněn. Čtyřiasedmadesátiletý řidič jel s vozidlem Peugeot 206 od místní pily ke křižovatce, kde hodlal pokračovat na obec Tichá. Řidič peugeotu přehlédl z levé strany po hlavní silnici přijíždějícího vozidla Citroen Xsara, které jelo od Vlčovic na Frenštát pod Radhoštěm. Následně došlo ke střetu vozidel. Ke zranění osob nedošlo. Dechově zkoušky u řidičů byly negativní. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena přes sedmdesát tisíc korun.