Neviděl, na vině je slunce
Krátce před 13 hodinou dnešního dne (6. 1. 2014) vjel řidič osobního motorového vozidla na železniční přejezd v Kopřivnici, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Ke zranění cestujících nedošlo. Řidič utrpěl lehká zranění s ošetřením v nemocnici. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku jak u řidiče automobilu, tak i u strojvůdce s negativním výsledkem. Na místě nehody zasahovaly všechny složky IZS. Případ nadále vyšetřují dopravní policisté společně s pracovníky drážní inspekce. Dle vyjádření 54letého řidiče k dopravní nehodě došlo tak, že byl osilněn sluncem, kdy přehlédl světelné zvukové signalizační zařízení a následně vjel na přejezd, kde se střetl s projíždějícím osobním jednovagonovým vlakem. Silniční doprava je bez omezení.
fotografie ze zásahu – JSDH Kopřivnice
PČR zjišťuje okolnosti tragické události úmrtí 28letého muže
Dne 5. 1. 2014 krátce po půlnoci, jsme přijali oznámení o nálezu mrtvého muže pod okny panelového domu na ul. Pod Morávií v Kopřivnici. Zemřelý muž obýval jeden horních bytů domu. Na případu nadále pracujeme a prověřujeme okolnosti této tragické události. Nicméně prvotním ohledáním místa činu a těla zemřelého jsme nezjistili skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění. Jednou z verzí je, že se mohlo jednat o nešťastnou událost.
Opilé ženy za volantem
Jedna řidička bourala do betonové zdi, druhou zastavili policisté při silniční kontrole. Obě před jízdou požily alkohol, což prokázaly dechové zkoušky. S 1 a půl promile alkoholu ohrožovaly nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Obě události se udály v pátek 3. ledna. V podvečerních hodinách řídila 57letá řidička ve Frenštátě pod Radhoštěm vozidlo tak bezohledně, že přejela do protisměru, kde narazila do betonové zídky. Po nehodě z místa odešla do svého domova. Policistům následně uvedla, že alkohol požila doma a po nějaké době se vrátila nazpět. Policisté jí s jejím souhlasem nechali provést dvojitý odběr krve v nemocnici k určení množství alkoholu v krvi. Druhou 44letou řidičku zastavili policisté ve Studénce před půlnocí. Také jí nechali provést dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. S naměřenými hodnotami souhlasila a lékařské vyšetření nadále nepožadovala. Obě ženy policisté prověřují s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Opilý motorkář
Opilý 50letý řidič bez ochranné přilby vyjel z boční silnice na hlavní cestu. Boural do projíždějícího vozidla. Nehoda se stala v neděli 5.1.2014 po 15 hodině v Mořkově. V podnapilém stavu usedl na motocykl Babetta 50letý muž, když při výjezdu z boční silnice přehlédl projíždějící vozidlo a z boku do něj narazil. Následně přelétl přes řidítka a dopadl na zem. Sám si způsobil zranění s jednorázovým ošetřením v nemocnici. Dechovou zkouškou naměřená hodnota ukázala, že řídil s více jak jednou promile alkoholu v krvi. Škoda na vozidle i motocyklu byla předběžně vyčíslena na 12tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Kradl znaky automobilů
V průběhu čtvrteční noci (2.1.2014) způsobil zloděj-vandal téměř 100tisícovou škodu na zaparkovaných vozidlech v obci Hájov. Doposud neznámý vandal poškodil a zároveň odcizil z téměř dvaceti osobních automobilů zaparkovaných před rodinnými domy jejich firemní loga. Odcizením těchto firemních symbolů z předních i zadních částí vozidel způsobil poškozeným majitelům škodu ve výši téměř 100 tisíc korun. Nespokojil se pouze s odlamováním znaků, v jednom případě zaparkované vozidlo obešel a ostrým předmětem na něm způsobil hluboké rýhy po celém obvodu laku karoserie. Policisté pátrají po pachateli či pachatelích tohoto jednání s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci a krádeže.
Dopravní nehoda s lehkým zraněním
V pátek 3. 1. 2014 před sedmou hodinou ranní nedala 47letá řidička přednost po hlavní silnici jedoucímu vozidlu. Řidič havarovaného vozidla utrpěl zranění s jednorázovým lékařským ošetřením. Řidička osobního vozidla Š Octavia přijížděla na křižovatku v obci Příbor po vedlejší silnici od Pasek. Nedávala dostatečný pozor, čelně nabourala do zprava projíždějícího vozidla jedoucího po hlavní silnici. Nic netušící 41letý poškozený řidič skončil po nárazu v silničních svodidlech. Řidička zůstala stát uprostřed křižovatky s nepojízdným vozidlem bez zranění. Dopravní policisté po příjezdu na místo provedli oběma účastníkům dechovou zkoušku s negativním výsledkem na alkohol. Samotný řidič se nechal jednorázově ošetřit. Nehodou na vozidlech vznikla předběžná škoda ve výši 240 tisíc korun a na poškozených svodidlech předběžně 5 tisícová škoda. Policisté vyšetřují tuto dopravní nehodu s podezřením ze spáchání přestupku ve smyslu zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Události závěru roku a prvního dne roku 2014
Obecně lze říci, že období těchto dnů bylo z pohledu policistů poklidné. Nicméně ve večerních hodinách 31.12.2013 společně se zdravotníky rychlé pomoci poskytovali novojičínští policisté pomoc 37letému muži, který vyskočil z druhého patra domu v Jeseníku nad Odrou. Jeho zdravotní stav si vyžádal lékařské ošetření a následný převoz do psychiatrické léčebny v Opavě. Přesnou příčinu i samotný průběh jeho jednání policisté nadále zjišťují.
Doposud neznámý zloděj vnikl do novinového stánku na ul. K Nemocnici v Novém Jičíně, z kterého odcizil přes dvě stě kusů krabiček cigaret a finanční hotovost. Majiteli způsobil téměř 20 tisícovou škodu.
Ve Fulneku se někdo vloupal do haly firmy na ul. Fučíkova, z ní pak odcizil stříkací agregát zn. GRACO včetně trysek v celkové hodnotě 140 tisíc korun. Podle poškozené firmy mělo ke krádeži dojít v období několika dní od 28. až do 31. prosince.
V průběhu noci 1. ledna vyjížděli policisté z Kopřivnice na oznámení týkající se poškození výherních automatů na ul. Štefánikova. Zřejmě prohrávající zákazník zde poškodil ovládací dotykové panely, čímž poškozené firmě způsobil 12tisícovou škodu.
Před šestou hodinou ranní v objektu zábavního podniku ul. Gen. Hlaďa, v Novém Jičíně zadržela ostraha tohoto zařízení 19letého muže, který posilněn alkoholem rozbil skleněnou výplň automatu s plyšovými hračkami. Několik desítek kusů se snažil ukrýt pod svou bundu a z místa utéct. To se mu však nepodařilo. Policisté si muže od ostrahy převzali a jeho jednání prověřují s podezřením ze spáchání přečinu krádež.
V Bílovci zjišťují policisté totožnost doposud neznámého muže, který měl fyzicky napadnout na Slezském náměstí 19letého poškozeného. Údery do hlavy mu měl způsobit zranění s minimální sedmidenní délkou léčení.
Zřejmě z důvodu poruchy na elektroinstalaci se vznítila rekreační chata ve Frenštátě pod Radhoštěm. Poškozené majitelce tak vznikla minimálně 100tisícová škoda. Policisté tuto událost vyšetřují společně s hasiči.
Řidič po nehodě utekl
Vystřelené airbagy, nabourané auto Renault Megane, uvnitř dva muži těžce a jeden lehce zraněný. Samotný řidič z místa nehody utekl. Projíždějící řidička u nehody zastavila, když zjistila, že zranění nepotřebují pomoc, odjela. V neděli 8.12.213 krátce před 19 hodinou havaroval doposud neznámý řidič se třemi spolujezdci na křižovatce silnice v katastru obce Bílov. Nepřiměřenou rychlostí nezvládl řízení, rovně projel křižovatkou a následně havaroval do svahu za příkopem. Aniž by počkal do příjezdu rychlé zdravotnické služby a policistů z místa utekl. Přivolaná rychlá zdravotnická pomoc odvezla dva zraněné 32 a 45leté muže do nemocnice. Novojičínští dopravní policisté prověřují okolnosti této dopravní nehody s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Majitel auta totiž policistům tvrdí, že mu jej někdo odcizil. V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že v čase a místě nehody projížděla okolo řidička, která u nehody zastavila. Když byla ubezpečena, že nikdo z havarovaného vozidla nepotřebuje pomoc, z místa odjela. Nicméně vzhledem k okolnostem a řádnému vyšetření této dopravní nehody zjišťujeme totožnost ženy a také informace od případných svědků na telefonním čísle 974 735 251. (npor. Bc . Zdeněk Macíček).

Nechává děti u známých
S podezřením ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte prověřují novojičínští policisté 32letou ženu, která opakovaně, po dobu několika dnů, zanechal své dvě děti bez prostředků a zaopatření u svých známých. Prověřovaná matka má na základě rozsudku soudu určenou jejich výchovu. Z doposud zjištěných informací se tohoto jednání měla v letošním roce dopustit minimálně ve třech případech. Když své děti zanechal u svých známých, mělo to být vždy jen na chvíli, vrátila se za několik dní. Nikdy nesdělila, kdy se vrátí ani kde se nachází. Svůj čas trávila v různých restauračních zařízeních či u známých. Děti zanechala bez prostředků, stravy, peněz, léků a čistého oblečení. Policisté nyní prověřují všechny okolnosti jejího jednání, shromažďují informace od známých a dalších svědků. Na prověřování případu spolupracují s oddělením sociálně právní ochrany dětí i soudem.
Podvody s minerálními oleji na severu Moravy
Přes 30 000 litrů nezdaněné motorové nafty našli celníci v ostravském průmyslovém areálu. Další daňový podvod v oblasti minerálních olejů odhalili pracovníci Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj. Nejen, že se do naší republiky vozí nafta, která je deklarována jako specifický minerální olej (ten nepodléhá spotřební dani, ale používá se nelegálně pro pohon motorů), ale začínají se rozrůstat podvody v oblasti přepravy nafty. V uplynulých dnech ostravští celníci odhalili daňový podvod s minerálními oleji. Cisterna s naftou měla putovat z Německa do Maďarska a Česká republika měla být jen tranzitním místem. V tomto případě (přeprava zboží v rámci zemí EU) by doprava nebyla vázána na povinnost celního dohledu ani na žádné prokazování zdanění zboží. A zrovna toho využila skupina podvodníků, která sice deklarovala přepravu motorové nafty z Německa do Maďarska, ale svou cestu nelegálně ukončila v naší republice. Pracovníci ostravského oddělení taktických činností prováděli kontrolu se zaměřením na dopravu vybraných výrobků, minerálních olejů. V hledáčku jim uvízl dopravní prostředek – nákladní automobil polské imatrikulace, který zajel do průmyslového areálu ve Slezské Ostravě. Celníci vozidlo následovali až do areálu, kde spatřili dvě plastové kostky volně ležící na zemi, každá o objemu 1 000 litrů. Dále se tam nacházelo sledované vozidlo, tahač s návěsem, na jehož ložné ploše stály další kostky. Hlídka po těchto zjištěních provedla kontrolu celého objektu. Součástí kontroly byla i garáž a budova, kde se ukrývaly další tisícilitrové nádoby. V okamžiku zásahu celníků byl přistižen muž, který zrovna obsluhoval stáčecí zařízení a přečerpával kapalinu přímo z kostek umístěných na nákladním vozidle do připravených prázdných nádob ležících na zemi. Celníci provedli důkladné ohledání vozidla a na tahači a návěsu napočítali 25 kostek naplněných látkou s typickým zápachem po naftě, v celkovém množství 25 000 litrů. Dále na prostranství prohledali další vozidlo, dodávku, kde v nákladovém prostoru našli naplněnou kostku o objemu 1 000 litrů, také s typickým zápachem po ropných látkách. Celníci odebrali vzorky a zaslali je na expertízu do Celně technické laboratoře v Ostravě. „Stáčeč“ celníkům tvrdil, že tuto činnost provádí poprvé a majitele ani účel přečerpávání nezná. Údajně měl slíbeno sto korun na hodinu. Propletenec s daňovými úniky v oblasti minerálních olejů se začal rozmotávat. Vyslechnuta byla i posádka tahače s návěsem, která na ložné ploše přepravovala k přečerpání 25 000 litrů minerálního oleje. Řidič celníkům sdělil, že majitelem dopravního prostředku je cizinec z Polska, který ho na základě písemné smlouvy zaměstnává. Tvrdil, že přepravuje olej základový, který se používá k obrábění kovů. Celníkům ukázal přepravní doklad, kde bylo uvedeno, že odesílací firma má sídlo v Německu, zboží putuje do Maďarska a jedná se o minerální olej SEPAR-X (není zatížen spotřební daní, ale dá se nelegálně použít pro pohon motoru). Řidič si nepamatoval na místo dodání v Maďarsku, ani neznal účel použití. Dále sdělil, že tuto přepravní činnost v minulosti prováděl tak čtyřikrát a vždy svou cestu ukončil v průmyslovém areálu v Ostravě. Hranici České republiky nepřekročil, tudíž nedodržel podmínky uváděné na přepravním dokladu. Řidič sdělil, že se společně se svým závozníkem zastavili v obci Chalupki (Bohumín na české straně), kde si dali kávu. V tom přijelo osobní vozidlo Škoda Octavia, ve kterém byl nějaký muž. Zeptal se, zda vezou zboží do firmy v Maďarsku. Poté přikázal, aby ho následovali a vždy je nasměroval do průmyslového areálu v Ostravě. Potvrzení dodání zboží na dokladu nikdo neprováděl a majitel přepravní firmy tvrdil, že vše si dohodne a vyjasní s dodavatelem. Vzhledem k tomu, že ani v jednom případě nebyly předloženy doklady prokazující řádné zdanění, bylo zboží zajištěno a umístěno ve střeženém skladu celního úřadu. Výše úniku spotřební daně z minerálních olejů byla vyčíslena na 350 000 korun.
Případ je nadále v šetření.

Ve středu další vykradené sklepy v Kopřivnici
Jeden ze zlodějů, kterého kopřivničtí policisté důvodně podezřívají z krádeží kol, byli v inkriminované době v policejní cele. Přesto na Kopřivnicku byly v průběhu noci z 19. na 20. listopadu další vykradené sklepy.
Tentokrát zloději ukradli několik jízdních kol a další sportovní vybavení ze sklepů obytných domů ul. Francouzská, Štramberská, Alšova, Dukelská, Štefánikova a v části Bařiny. Stejně jako v předešlých případech měli usnadněnou cestu přes neuzamčené vstupní vchodové dveře obytných domů. Majitelům vznikla téměř 100tisícová škoda. Na jednotlivých případech policisté nadále pracují, mají další podezřelé osoby, které prověřují z jednotlivých krádeží. Poslední události však nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o organizovanou skupinu. V oblasti prevence proti těmto krádežím společně s městskými strážníky a oddělením prevence Města Kopřivnice realizujeme řadu opatření. Příkladem jsou upozorňující nálepky a visačky na vchody dveří, ale také lokalizace policistů do těchto oblastí. K zajištění bezpečnosti majetku občanů ve městě, ale také v celém novojičínském okrese provádíme v nepravidelných intervalech tzv. uzávěry města. Při této činnosti se zaměřujeme na pátrání po osobách a věcech. Poznatky takto získané pak vyhodnocujeme. Běžnou praxí je, že posilujeme policejní výkon služby také dalšími policisty z řad dopravní policie či Speciální pořádkové jednotky. Nejčastěji v Kopřivnici, Novém Jičíně a Frenštátu pod Radhoštěm. Nicméně stále platí, že nejsme schopni všemu zabránit. K samotnému zajištění majetku mnohdy majitelé přistupují velmi laxně. Konkrétně obytné domy jsou tím příkladem. Jeden nájemce vchody zamyká a druhý ne. Anebo pouze na zazvonění vpustí do domu kohokoli. Bez všímavostí občanů a ochotě poskytnou informace policistům o podezřelých osobách či pohybu vozidel se také neobejdeme. Informace je možné poskytnout osobně, telefonicky či emailem na příslušné policejní ddělení
Odcizená kola v posledním období v Kopřivnici
pánského horského jízdního kola zn. Merida béžové barvy typ TFS300V v.č. P6IN86026
pánského horského jízdního kola zn. Kellys typ Quarz DSC v.č. UV 05429738 černo stříbrné barvy
jízdního kola zn. AUTHOR typ Sprint modrobílé barvy v.č. A 13261519
pánského horského jízdního kola zn. APACHE stříbrnočerné barvy
pánského horského jízdního kola zn. KELLYS nezjiš. typu a v.č. barvy černé
pánského horského jízdního kola zn. KELLYS nezjiš. typu a v.č. barvy bílé
tisková zpráva ze dne 18.11.2013
Sklepy
Ani uzamčené sklepy neodrazují v posledním období zloděje od jejich vykradení.
Takřka denně v posledním období oznamují majitelé sklepů v obytných panelových domech kopřivnickým policistům jejich vykradení. Zloději zcizují mimo jízdních kol také nářadí či potraviny. Většinou se do obytných domů dostali neuzamčenými vchodovými dveřmi. Následně pak ve sklepních prostorách použili násilí k překonání zámků. V průběhu víkendových dní od pátku 15. do neděle 17. listopadu vyšetřují kopřivničtí policisté téměř deset podobných případů. Dotčenými lokalitami města byly ulice Pod Zahradami, Polní, 17. listopadu, Příčná, Osvoboditelů a kpt. Nálepky. Ve všech případech zloděj použil násilí k překonání dveří sklepních prostor. V několika případech odcizil jízdní kola různých značek. Celkově svými krádežemi a poškozením dveří způsobil desetitisícové škody.
Společně s poškozenými majiteli pátráme převážně po horských jízdních kolech značek AUTHOR typ Solution stříbrné barvy, Rockmachine, typ Adrenaline 2000 – barvy černé, Gary Fisher, typ Wahoo –bílé , STR typ Storm disc – barvy šedé.
Věříme, že mnozí občané si mohli všimnout v souvislosti s těmito krádežemi podezřelých okolností ať již cizích osob v okolí či vozidel. Jakékoli informace k jednotlivým případům poskytněte policistům na následujících kontaktech nj.oo.koprivnice@pcr.cz , tel 974 735 731.
Jedno upozornění – zamykejte vchodové dveře obytných domů, snižujete šanci zlodějům.
Marihuana v Těšíně
Nejen neznačený alkohol, ale také necelých deset kilo sušené marihuany ukrýval cizinec z Vietnamu. Celníci z oddělení taktických činností prováděli v obci Český Těšín rutinní kontrolu se zaměřením na nakládání a skladování vybraných výrobků, tedy cigaret, alkoholu, tabáku a minerálních olejů. Ve večerních hodinách hlídka sledovala pohyb u těšínských garáží, neboť již v minulosti zde narazila na skladování většího množství neznačeného alkoholu. Spatřila cizince z Vietnamu, jak se s igelitovou taškou blíží k vratům do dvora, odemyká je a vstupuje dovnitř. Vzniklo podezření, že si občan šel do skladových prostor pro alkohol, tabák nebo cigarety, proto celníci celou situaci monitorovali a měli pod kontrolou. Cizinec po chvíli vyšel ze dvora ven. Když uslyšel slova „Celní správa“, nelenil a skočil zpět za vrata. Snažil se je zamknout, ale celníky nepřetlačil. Jakmile se dostali dovnitř, nereagoval ani na předložené služební průkazy, ani na uniformy a něco odhodil, včetně klíčů. Jelikož bezprostředně ohrožoval život a zdraví přítomných a taktéž byl s ohledem ke svému jednání podezřelý ze spáchání trestného činu, byla mu přiložena pouta. V tašce, kterou odhodil, se nacházela suchá rostlinná látka s charakteristickým zápachem po marihuaně. Jeden z klíčů, které byly u tašky, patřil ke dveřím garáže. Tam na celníky čekalo 33 litrů neznačeného alkoholu a téměř deset kilogramů sušené marihuany ukryté v plastových sudech. Na místě byly také dvě digitální váhy, větší množství zatahovacích sáčků tzv. dealeráků a černých igelitových tašek. Jelikož vzniklo důvodné podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, byla věc neprodleně nahlášena Policii ČR, která si zboží i pachatele převzala. Cizinec skončil ve vazbě a věc je nadále v šetření policie.

S pistolí v ruce
Odhodlání zloděje získat peníze bylo natolik silné, že v krátkém časovém období 3/4hodiny ohrožoval s pistolí personál provozoven v Kopřivnici a Příboře.
Dne 13.11.2013 v době od 14:30 do 15:30 hodin vstoupil doposud neznámý muž se zbraní v ruce do směnárny v Kopřivnici a následně prodejny potravin v Příboře. Obsluze vyhrožoval použitím zbraně a požadoval po nich peníze. V žádném z těchto případů zbraň nepoužil ani fyzické násilí. Z popisu jeho chování a svědeckých výpovědí je zřejmé že se jednalo o shodnou osobu zřejmě pod vlivem návykové látky.
Podle svědeckých výpovědí a kamerových záběrů by se mělo jednat o muže ve věku mezi 30-40 léty, štíhlé postavy výrazných lícních kostí,neoholený, zhruba 170-180 centimetrů vysoké postavy. Na sobě měl tmavé kalhoty a modrou mikinu. V jednom případě měl na hlavě paruku a šátek kolem čela.
Žádáme veřejnost o ztotožnění muže zachyceného na kamerových záběrech, případně poskytnutí informací, které by napomohly k jeho ztotožnění a to telefonicky na čísle 728 127 053, nebo158. Pachatel se tímto jednáním dopustil zločinu loupež, za což mu hrozí 2-10 let trestu odnětí svobody.

14 zajištěných po hokeji
V sobotu večer 2. listopadu krátce po 19 hodině, v čase ukončení hokejového utkání mezi HC Nový Jičín a HC Prostějov zasahovali policisté. Svou roli v tomto jednání hrál alkohol, vyvrcholením bylo vzájemné napadání fanoušků a následné slovní i fyzické napadání policistů. Fanoušci přijeli podpořit svůj tým. Ne všichni však šli za hokejem. Již v průběhu utkání se radikální část hostí v černých mikinách s kapucí na hlavách zhrocovala před stadionem. Podle získaných informací se chtěli střetnout s domácími mimo stadion. K vzájemnému střetu mezi těmito jedinci nakonec nedošlo. Nicméně krátce po 19. hod., po ukončení utkání v těsné blízkosti hokejové haly se situace vyhrotila. Slovní napadání domácích fandů ze strany hostí vyústilo v potyčku. V souvislosti s vývojem situace bylo 14 osob omezeno na svobodě. Hlavní dva aktéři, muži ve věku 21 a 23let byli zadrženi, jeden z útočníků skončil v policejní cele. Celkem 6 osob bylo umístěno na protialkoholní záchytnou stanici. Jednání fanoušků prověřujeme s podezřeními ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, výtržnictví a přestupků neuposlechnutí výzvy. Každé jednotlivé připravované utkání vyhodnocujeme. Aktuálně z pohledu možného rizika připravujeme adekvátní policejní síly pro případ možného narušení veřejného pořádku. Úzce spolupracujeme také s pořadatelským klubem před i v průběhu utkání. V případě narušení samotného utkání uvnitř stadionu, jsme připraveni v případě nezvládnutí situace pořadateli klubu, zakročit a sjednat pořádek.

Kopřivnice
Kopřivničtí policisté zjistili, že krádeže věcí ze zahradních chatek má na svědomí 29letý zloděj z Kopřivnice. V průběhu měsíce května a června letošního roku vnikl 29letý zloděj do několika chatek v oblasti Na Pinkavce a v kolonii Pod Bílou horou. Majitelům zcizil zahradní techniku a také několik živých plemenných králíků. Krádeží vloupáním se v této lokalitě nedopustil sám. Kopřivničtí policisté na případech nadále pracují a zjišťují další pachatele těchto krádeží.
Falešný lékař
Již druhý případ falešného lékaře na Novojičínsku. Doposud neznámý muž vydávající se za lékaře oslovil seniorky na ulici s tím, že je lékař. Se smyšlenou historkou a provedením lékařské prohlídky se jim vloudil do jejich bytů, z kterých odcizil šperky a peníze. První zaznamenaný případ vyšetřují novojičínští policisté od 7. října. Tehdy na ulici Hřbitovní oslovil podvodník 76letou paní, které tvrdil, že byl lékařem jejího zemřelého manžela. S historkou lékařské prohlídky se jí vloudil do bytu. Následně využil okamžiku a poškozené odcizil šperky a peníze, načež z bytu nepozorovaně odešel. Druhý případ se udál v sobotu 26. října na ul. Dostojevského. Poškozené 82leté paní uvedl, že je lékař a léčitel a nabídl jí lékařské vyšetření. Také ona jemu věřila, až do okamžiku kdy zjistila, že je v bytě sama a bez peněz. K popisu podvodníka prozatím víme, že by se mělo jednat o muže ve věku zhruba 50let asi 160cm výšky, světlých rovných vlasů s kulatým obličejem. Na sobě měl mít v posledním případě barevnou kostkovanou košili a černou koženou bundu. Je možné že muž oslovil více žen,o kterých však doposud nevíme. Proto tedy jakékoli informace k případu sdělte policistům telefonicky přímo na obvodní oddělení v Novém Jičíně (974 735 651) nebo na linku 158.
Pronásleduje manžela a jeho milenku
Většinou novojičínští policisté prověřují muže z přečinu nebezpečného pronásledování vůči ženám. Nyní však prověřují 28letou partnerku, která je v rozvodovém řízení se svým mužem. Opakovaným zasíláním SMS zpráva prostřednictvím různých telefonních čísel kontaktovala v období měsíce dubna až do současnosti svého manžela i jeho současnou partnerku.Míra tolerance přerostla únosnou mez a tak…Jejich obsahem byly urážlivé a vulgární texty vůči oběma. S ohledem na dlouhodobost a vytrvalost tohoto jednání prověřují fulnečtí policisté jednání podezřelé 28leté zhrzené manželky s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování.