11. 7. 2018

 

U příležitosti výročí povýšení Kopřivnice na město nabízí informační centrum vedle již dříve avizovaných poštovních známek s přítiskem také výroční turistickou známku a nově i výroční turistickou vizitku, speciální razítko a také retro pohlednici Kopřivnice. Jedná se reprodukci starší panoramatické pohlednice, která zachycuje Kopřivnici cca v letech 1925 až 1927. V IC je dále k dispozici zdarma malý kalendář s tématem výročí, který slouží jako vizitka IC.

 

Přerušení dodávky Tepla chystá Komterm od čtvrtku 26. 7. od 01:00 do neděle 29. 7. 2018.

 

Voda v přírodních nádržích na Novojičínsku má dobrou kvalitu ke koupání.

 

Informační centrum provedlo nové orientační značení na Červeném kameni i Bílé hoře.

 

Cestující mohou připomínkovat návrh železničního jízdního řádu 2018/2019 na území MS kraje (s platností od 9. 12. 2018 do 14. 12. 2019) a to do 20. 7. 2018 na adrese jizdni.rady@msk.cz.

Comenius Fulnek, z.s. ve spolupráci s Muzejním spolkem ROLLEDER – Odry, o.p.s. zve na promítání dokumentu a přednášku o největším poválečném masakru na území Čech a Moravy, tragédie, která se odehrála šest týdnů po skončení druhé světové války na Švédských šancích. Mimořádně promítání a přednáška proběhne v pátek 13.7.2018 v Katovně v Odrách od 17:00hod. Následně je možnost komentované prohlídky muzea česko-německého porozumění, které bylo v letošním roce otevřeno. Hovořit bude PhDr. František Hýbl, emeritní ředitel Muzea Komenského v Přerově, který předloni za knihu Krvavá noc na Švédských šancích nedaleko Přerova 18. a 19. června 1945 obdržel od německého prezidenta Frank – Walter Steinmeiera Kříž za zásluhy se stuhou Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Vstup zdarma. Za Comenius Fulnek, z.s.

 

Hejtman ustavil kalamitní štáb pro boj s kůrovcem. Plošné napadení smrkových lesů v Moravskoslezském kraji vygradovalo do nouzového stavu. Hejtman kraje Ivo Vondrák se proto rozhodl zřídit kalamitní štáb, který se bude situací intenzivně zabývat. První jednání této pracovní skupiny je svoláno na 18. července 2018. Kůrovcovou kalamitou nejvíce trpí právě náš region. A situace se stále zhoršuje, proto bylo nutné přistoupit k tomuto razantnímu kroku. Členy nově vzniklého kalamitního štábu budou nejen odborníci na úseku lesního hospodářství, ale také zástupci vlastníků lesa, obcí a dalších institucí z oblastí nejvíce postižených míst našeho kraje. Moravskoslezský kraj se chce zasadit o řešení kůrovcové kalamity a dopadů, které má na život v kraji. Bude po vlastnících lesů požadovat koncepci a návrhy opatření pro boj se škůdci. Bude také hledat lokality, které by mohly dočasně sloužit pro potřeby tzv. suchých či mokrých skladů vytěženého kůrovcového dříví. Dalším důležitým krokem pak budou opravy silnic, které jsou v důsledku nadlimitního odvážení dřeva poškozené těžkou dopravou.

 

U příležitosti výročí povýšení Kopřivnice na město nabízí informační centrum vedle již dříve avizovaných poštovních známek s přítiskem také výroční turistickou známku a nově i výroční turistickou vizitku, speciální razítko a také retropohlednici Kopřivnice. Jedná se reprodukci starší panoramatické pohlednice, která zachycuje Kopřivnici cca v letech 1925 až 1927. V IC je dále k dispozici zdarma malý kalendář s tématem výročí, který slouží jako vizitka IC.

 

Výstavní panely vestibulu kopřivnické radnice od pondělí patří výstavě tanečních kroužků Domu dětí a mládeže Kopřivnice a štramberské pobočky. Různým formám tanců se věnuje více než stovka dětí v devíti kroužcích pod vedením jedenácti vedoucích. Velký zájem mezi mladými je o aerobik, tanec na tyči – Pole dance a zavěšených kruzích – Aerial hoop. Skvělých výsledků dosahují mažoretky pod vedením Terezy Matějkové a taneční kroužky pod vedením Pavly Jeřábkové. Výstava věnovaná tanci dětí a mládeže bude k vidění ve vestibulu radnice do konce měsíce července.

 

Na území Moravskoslezského kraje byl pro veřejnost otevřen nový historický důl. Nachází se na Opavsku u města Vítkov. Je prvním zpřístupněným břidlicovým podzemím v České republice. Spolek Zálužné nejprve v okolí vybudoval naučnou stezku s imagináriem břidlice. Samotná Raabova štola byla veřejnosti otevřena teprve nedávno. Štola má délku zhruba kolem 100 metrů, zhruba 60 metrů je prorážka od vstupního portálu a vede do těžební komory. V Raabově štole se břidlice těžila pouhých 15 let. Zavřena byla v roce 1888, tedy přesně před 130 lety.

 

Vyrazte s rodinou na Pustevny a navštivte nově vzniklou 1,5 km dlouhou zábavně-naučnou stezku Pustevenská ZOO, která je plná dřevěných ručně vyřezávaných soch nejrůznějších zvířat v životní velikosti, jako zajíců, rysa, jezevce, prasat či medvěda. Na každé zastávce najdete ceduli se zajímavostmi o daném zvířeti a úkoly pro děti, při jejichž plnění si porovnají své síly či schopnosti se zvířaty. Stezka je z bezpečnostních důvodů otevřená pouze mimo zimní sezónu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice